Moti

Reshje shiu në mbrëmje dhe temperatura të larta. Njihu me motin për sot

Reshje shiu në mbrëmje dhe temperatura të larta. Njihu me motin

Sipas MeteoAlb: Deri në orët e pasdites parashikohet që Shqipëria të jetë me alternime

kthjellimesh dhe vranësirash. POR mbrëmja i bën më të dukshme vranësirat në zonat

veriore dhe pjeserish zonat qendrore, KU pritet të ketë reshje shiu të pakta dhe të

izoluara.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore

nga 13°C deri në 30°C.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Perëndimor - Veriperëndimor

duke krijuar dallgëzim 2 ballë.

Shihni tabelen

Reshje shiu në mbrëmje dhe temperatura të larta. Njihu me motin

Tiranapost.al