Moti

Reshje shiu dhe temperatura më të ulëta ditën e sotme

Reshje shiu dhe temperatura më të ulëta ditën e sotme

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës do të jetë në dominimin e vranësirave të shumta dhe të cilat do të sjellin reshje të pakta. POR në pjesën e dytë të ditës pritet që vranësirat të zhvillohen duke sjell reshje shiu në zonat bregdetare dhe të ulëta, KU here pas here do të ketë dhe rrebeshe shiu. Ndërsa në zonat malore do të ketë reshje dëbore.

Reshje shiu dhe temperatura më të ulëta ditën e sotme

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 17°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 38 km/h nga drejtimi Lindor - Verilindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 - 3 ballë.

Tiranapost.al