Moti

Reshje shiu dhe dëbore do të përfshijnë vendin ditën e sotme

Reshje shiu dhe dëbore do të përfshijnë vendin ditën e

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës do të jetë me vranësira të shumta dhe kthjellime

të pakta, KU vranësirat do të krijojnë mundësi për reshje të pakta shiu në ultësirën

perëndimore dhe reshje dëbore në zonat malore. Ndërsa në pjesën e dytë të ditës pritet

që vranësirat dhe reshjet të bëhen lehtësisht më të dukshme në vendin tonë.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë rriten në mëngjes dhe ndjeshëm në mesditë duke

luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 19°C.

Era do të fryjë mesatare dhe deri e fortë në det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Jugor

duke sjell dallgëzim 4 ballë.

Tiranapost.al