Moti

Pasditja vjen me vranësira, e ftohtë, por pa shi

Pasditja vjen me vranësira, e ftohtë, por pa shi

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës do të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta, KU më të theksuara vranësirat do të jenë në zonat Veriore. Ndërsa në pjesën e dytë të ditës parashikohet që vranësirat të bëhen më të dukshme në të gjithë vendin tonë, POR nuk do të mund të sjellin reshje në territor.

Pasditja vjen me vranësira, e ftohtë, por pa shi

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -5°C deri në 14°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Lindor - Verilindor duke sjellë në det dallgëzim të ulët.