Moti

Pasditja do të jetë e kthjellët. Rriten me disa gradë temperaturat

Pasditja do të jetë e kthjellët. Rriten me disa gradë

Sipas MeteoAlb: Vranësirat e dendura MBETEN prezente në vendin tonë gjatë paradites, duke sjellë reshje në zonat Veriore dhe Qëndrore. POR në Jug të Shqipërise reshjet do të jenë më të pakta. Parashikohet që në orët e pasdites dhe mbrëmjes të kemi pakësim te reshjeve ne te gjithe vendin duke bere qe ne oret e vona te nates te kete ndërpreje te tyre.

Pasditja do të jetë e kthjellët. Rriten me disa gradë

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, POR do të rriten në mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 19°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi serish Jugor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.