Moti

Pasditja do sjellë shi për këto qytete

Pasditja do sjellë shi për këto qytete

Sipas MeteoAlb: Oret e para te dites do te jene me kthjellime dhe vranesira te lehta, KU me te dukshme vranesirat do te jene ne shtrirjen Lindore. POR ne oret vijuese vranesirat do te shtohen ne vend, duke krijuar mundesi per reshje te karakterit lokal ne zonat Veriore dhe Lindore.

Pasditja do sjellë shi për këto qytete

Temperaturat e ajrit do te ulen ne mengjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 36°C.

Era do te fryjë me shpejtesi 45 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar ne det dallgëzim deri 4 balle.