Moti

Pas ditëve me diell, rikthehet shiu dhe dëbora

Pas ditëve me diell, rikthehet shiu dhe dëbora

Sipas MeteoAlb: Vranësirat dhe reshjet e shiut e dëborës dominojnë të gjithë territorin, KU më të dukshme do të jenë në zonat veriore dhe verilindore. Pjesa e dytë e ditës do të sjellë largim gradual të reshjeve të shiut e dëborës duke lënë vendin në ndikimin e moti të vranët dhe intervaleve me kthjellime.

Pas ditëve me diell, rikthehet shiu dhe dëbora

Temperaturat e ajrit ulen me të paktën 2 gradë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 14°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtesi 35 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke krijuar ne det dallgëzim 3 ballë