Moti

Paraditja e kthjellët, pasditja me vranësira. Shiko tabelën për temperaturat

Paraditja e kthjellët, pasditja me vranësira. Shiko tabelën

Sipas MeteoAlb: Paraditja do te jete ne dominimin e motit te kthjellet ne pjesen me te madhe te vendit. POR gjate mesdites dhe pasdites do te shfaqen vranesira te perkoheshme ne zonat malore dhe pjeserisht Qendrore te Shqiperis. NDERSA vija bregdetare MBETET gjate gjithe dites ne dominimine kthjellimeve.

Paraditja e kthjellët, pasditja me vranësira. Shiko tabelën

Temperaturat e ajrit do te ulen lehte ne mengjes dhe ne mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 39°C.

Era do te fryje me shpejtesi deri ne 45 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar ne det dallgëzim 3 - 4 balle.