Moti

Nis java e nxehtë, temperaturat sot deri në 37 gradë

Nis java e nxehtë, temperaturat sot deri në 37 gradë

Sipas MeteoAlb: Zona Bregdetare do te jete ne dominimin e kthjellimeve gjate gjithe dites. NDERSA zona e ulet dhe malore do te kene kalime te lehta vranesirash gjate mesdites, KU ne zonat veriore do te krijohen mundesi per reshje te paperfillshme. POR pasditja dhe mbremja rikthen MBIZOETRIMIN e kthjellimeve ne Shqiperi.

Nis java e nxehtë, temperaturat sot deri në 37 gradë

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes dhe ne mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 37°C.

Era do te fryje e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 45 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 4 balle.