Moti

Ngrohtë dhe diell deri nesër

Ngrohtë dhe diell deri nesër

Sipas MeteoAlb: Gjatë orëve të paradites vendi ynë PARAQITET me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat më të dukshme do të jenë në zonat Veriore. Ndërsa në pjesën e dytë të ditës vranësirat do të shtohen në të gjithë territorin POR pa mundur të ketë reshje. E njëjta situatë meteorologjike do të vijojë edhe gjatë natës.

Ngrohtë dhe diell deri nesër

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, POR MBETEN kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 28°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 40 - 45 km/h kryesisht nga drejtimi Jugor duke sjell në brigjet e detare dallgëzim 4 ballë.