Moti

Muaji nis me shi, por sa do jenë temperaturat?

Muaji nis me shi, por sa do jenë temperaturat?

Sipas MeteoAlb: Oret e para te dites ne Shqiperi do te jene me vranesira te cilat do te sjellin rreshje te pakta. POR ne oret ne vijim parashikohet te kete permiresim gradual te kushteve te motit ne territor, duke bere qe te kemi kthjellime dhe kalime te lehta vranesirash.

Muaji nis me shi, por sa do jenë temperaturat?

Temperaturat e ajrit do te rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 13°C.

Era do fryjë lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 35 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.