Moti

Moti sot, vranësira dhe shi në disa zona

Moti sot, vranësira dhe shi në disa zona

Sipas MeteoAlb: Territori shqiptar ne pjesen me te madhe do te jete ne kushte te qendrueshme atmosferike, KU ne zonat Jugore dhe Qendrore do te kete alternime kthjellimesh dhe vranesirash te lehta. NDERSA zonat Veriore MBETEN me vranesira te shpeshta dhe te cilat do te gjenerojne reshje te pakta.

Moti sot, vranësira dhe shi në disa zona

Temperaturat e ajrit do te VIJOJNE te ulen ne mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 1°C deri në 15°C.

Era do fryjë me shpejtesi 65 -70 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar ne det dallgëzim 6 - 7 ballë.