Moti

Moti sot me shi, shihni tabelën me parashikimin dhe temperaturat

Moti sot me shi, shihni tabelën me parashikimin dhe temperaturat

Sipas MeteoAlb: Paraditja mbetet me vranesira te cilat do te sjellin reshje shiu, ku here pas here do te jene dhe ne forme rebeshi. Por ne oret ne vijim pritet permiresim i perkohshem i motit, duke bere qe te kemi dhe intervale me kthjellime ne vendin tone.

Temperaturat e ajrit do te vijojne te rriten ne mengjes, por do te ulen ne mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 15°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 30 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar dallgëzim 2 - 3 balle.

Moti sot me shi, shihni tabelën me parashikimin dhe temperaturat

*Tiranapost.al