Moti

Moti sot me shi dhe temperatura të ulëta

Moti sot me shi dhe temperatura të ulëta

Sipas MeteoAlb: Vendi ynë do të jetë në dominimin e masave ajrore të
paqëndrueshme të cilat do të sjellin në territor alterinime kthjellimesh dhe
vranësirash të shpeshta. Parashikohet që herë pas here vranësirat të pësoinë
zhvillim duke sjellë në Shqipëri reshje të pakta shiu në ultësirën perëndimore
dhe reshje të pakta dëbore në zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat
ditore nga -4°C deri në 10°C.

Era do të fryjë e fortë në det duke arritur shpejtësinë mbi 55 km/h nga drejtimi
Verior-Veriperëndimor duke sjell në det dallgëzim 4 - 5 ballë.

Shihni tabelën:

Moti sot me shi dhe temperatura të ulëta