Moti

Moti sot, diell dhe temperatura tipike vere

Moti sot, diell dhe temperatura tipike vere

Sipas MeteoAlb: Zona Bregdetare gjate gjithe dites do te DOMINOHEN nga moti i kthjellet.

NDERSA zona e ulet dhe malore pritet te kene kalime te lehta te vranesirave gjate mesdites dhe pasdite te cilat me te dukshme do te jene ne shtrirjen Lindore, POR nuk do te gjenerojne shira.

Temperaturat e ajrit do te ulen ne mengjes, POR do te rriten ne mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 32°C.

Era do te fryje mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtesi 65 km/h nga drejtimi Verior - Veriperendimor duke krijuar dallgëzim mbi 5 balle.