Moti

Ikën dielli! Temperaturat bien sërish në mesditë. Dëborë dhe reshje në këto zona

Ikën dielli! Temperaturat bien sërish në mesditë.

Sipas MeteoAlb: Vendi yne do te jete i perfshire nga vranesirat e shpeshta, te cilat sjellin reshje te pakta gjate paradites. NDERSA ne oret mesdites dhe pasdites vranesirat do te zhvillohen duke sjelle rreshje me intensitet mesatar ne territor, POR ne Veriperendim dhe Juglindje reshjet here pas here do te jene me intensitet te larte.

Temperaturat e ajrit do te MBETEN konstante në mëngjes, POR ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 12°C.

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtesi 50 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 5 ballë.

Ikën dielli! Temperaturat bien sërish në mesditë.

*Tiranapost.al.