Moti

Moti me diell dhe temperatura pranvere

Moti me diell dhe temperatura pranvere

Ditën e sotme, vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet të jetë i kthjellët dhe me vranësira në shtim pas orëve të mesditës.

Era pritet të fryjë me drejtim juglindje -jugperëndim me shpejtësi mesatare 1-5m/sek, përgjatë vijës bregdetare e lugina era fiton shpejtësi 7-8m/sek, pas orëve të mesditës era pritet të fitojë shpejtësi 10-12m/sek shoqëruar me dallgëzim të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 0 deri 16°C

në zonat e ulëta 4 deri 19°C

në zonat bregdetare 4 deri 19°C