Moti

Moti i qendrueshëm dhe temperatura mbi 30 gradë

Moti i qendrueshëm dhe temperatura mbi 30 gradë

Sipas MeteoAlb: Vijon ndikimi i kthjellimeve dhe vranësirave në vend KU zonat veriore dhe zona të izoluara në qënder të vendit të rrezikohen nga momente me pika shiu. Pjesa e dytë e ditës sjell përmirësim të dukshme të motit duke bërë që kthjellimet të dominojnë në një pjesë të mirë të territorit. Gjatë natës i gjithë vendi karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të pakta.

Moti i qendrueshëm dhe temperatura mbi 30 gradë

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes POR mesdita do te ruaje vlera konstante duke u luhatur nga 12°C deri në 31°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësinë mbi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë.