Moti

Moti i javës do të jetë nën ndikimin e Anticiklonit Afrikan. Shiko tabelën e temperaturave

Moti i javës do të jetë nën ndikimin e Anticiklonit Afrikan.

Këtë javë vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme, si rezultat i prezencës së Anticiklonit Afrikan. Moti do të jetë i kthjellët e me vranësira të pakta deri mesatare.

Moti i javës do të jetë nën ndikimin e Anticiklonit Afrikan.

Gjatë ditës së Enjte dhe të Premte vranësirat do të pasohen me reshje lokale shiu me intensitet të ulët përqendruar në relievet kodrinore-malore, raporton Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim 1-8m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe lugina hera-herës era do të jetë intensive e me shpejtësi 10-15m/s duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1-3 ballë.