Moti

Moti drejt përmirësimit, sot kohë e kthjellët dhe më ngrohtë

Moti drejt përmirësimit, sot kohë e kthjellët dhe më

Sipas MeteoAlb: Vendi yne MBETET ne MBIZOTERIMIN e kthjellimeve dhe kalimeve te pakta te vranesirave deri ne oret e pasdites. NDERSA pasditja dhe mbremja gradualisht i bejn me te dukshme vranesirat ne zonat malore.

Moti drejt përmirësimit, sot kohë e kthjellët dhe më

Temperaturat e ajrit do te VIJOJNE te rriten ne mengjes dhe mesdite duke luhatur vlerat ditore nga -8°C deri në 12°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 30 km/h nga drejtimi Verior duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 - 3 ballë.