Moti

Mot me shi ditën e sotme

Mot me shi ditën e sotme

Sipas MeteoAlb: Deri në orët e pasdites vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kthjellimeve të pakta dhe vanësirave të shpeshta, të cilat herë pas here do të pësojnë zhvillime të përkohëshëm duke sjell reshje të pakta në territorin. POR parashikohet që në orët e mbrëmjes dhe natës vonë të kemi përmirësim të lehtë dhe gradual të kushteve të motit në të gjithë Shqipërin, duke rrikthyer motin e qëndrueshëm.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 18°C.

Mot me shi ditën e sotme

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verior – Verilindor duke sjell dallgëzim 2 - 3 ballë.

Tiranapost.al