Moti

Mot me shi deri në mbrëmje!

Mot me shi deri në mbrëmje!

Sipas MeteoAlb: Deri në orët e pasdites parashikohet që vendi ynë të jetë më alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta, të cilat herë pas here do të gjenerojnë reshje të pakta shiu. Ndërsa në orët e vona te mbremjes pritet që vranësirat të shtohen duke sjelle shira te dobet ne te gjithe vendin POR lokalisht shirat do te jene me intensitet mesatar.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes, POR ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 24°C.

Era do të fryjë lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 - 40 km/h nga drejtimi Jugor duke sjell në det dallgëzim 3 - 4 ballë.

Shihni tabelën:

Mot me shi deri në mbrëmje!

Tiranapost.al.Z.B