Moti

Kalime vranësirash, por temperatura të larta. Njihu me motin sot

Kalime vranësirash, por temperatura të larta. Njihu me motin sot

Sipas MeteoAlb: Territori Shqipëtar në orët e para të ditës do të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve dhe kalimeve të pakta të vranësirave. POR parashikohet që në vijim vranësirat kalimtare të shfaqen në të gjithë vendin, KU më të dukshme vranësirat do të jenë në zonat Lindore.

Temperaturat e ajrit do të MBETEN kostante në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 32°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Perëndimor duke krijuar dallgëzim 2 ballë.

Shih tabelen

Kalime vranësirash, por temperatura të larta. Njihu me motin sot

Tiranapost.al