Moti

Mot i vranët me reshje shiu të herëpashershme

Mot i vranët me reshje shiu të herëpashershme

Sipas MeteoAlb: MBETET moti i vranët prezent në vendin tonë, POR here pas here vranësirat do të pësojnë zhvillim duke sjell shira të pakët në ultësirën perëndimore dhe reshje dëbore në zonat malore. POR parashikohet që në intervale të shkurtra kohore të ketë dhe kthjellime.

Mot i vranët me reshje shiu të herëpashershme

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 18°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi Jugor - Juglindor duke krijuar në det dallgëzim 3 - 4 ballë.