Moti

Mot i qëndrueshëm, temperaturat shkojnë deri në 18°C

Mot i qëndrueshëm, temperaturat shkojnë deri në 18°C

Sipas MeteoAlb: Territori Shqiptar do të përfshihet nga masa ajrore të qëndrueshme të

cilat do të sjellin në pjesën e parë të ditës dominim të kthjellimeve dhe kalime të lehta

vranësirash, më të dukshme në zonat malore. POR edhe pse në pjesën e dytë të ditës

pritet që vranësirat në intervale të shkurtra kohore të theksohen, nuk do të sjellin reshje

në vendin tonë.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, POR do të rriten në mesditë duke luhatur

vlerat ditore nga 0°C deri në 18°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi

Verilindor duke sjell dallgëzim mbi 3 ballë.

Mot i qëndrueshëm, temperaturat shkojnë deri në 18°C

Tiranapost.al