Moti

Mot i kthjellët, por i ftohtë sot

Mot i kthjellët, por i ftohtë sot

Sipas MeteoAlb: Masat ajrore nga verilindja e kontinentit do të kushtëzojnë në vendin tonë mot kryesisht të kthjellët por më të ftohtë gjatë pjesës së parë të ditës. POR orët e pasdites sjellin shtim të vranësirave në zonat veriore duke rrezikuar gjatë mbrëmjes dhe natës reshje të pakta.

Mot i kthjellët, por i ftohtë sot

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por mbeten kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 16°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtesi 28 km/h nga drejtimi Jugor-Jugperëndimor duke krijuar ne det dallgëzim 2 ballë.