Moti

Mesdita me vranësira, por mos i prishni planet e fundjavës

Mesdita me vranësira, por mos i prishni planet e fundjavës

Sipas MeteoAlb: Vendi yne gjate paradites PARAQITET ne dominimin e kthjellimeve. POR kalime vranesirash te lehta priten ne oret e mesdites dhe pasdites ne zonat e uleta dhe malore. NDERSA vija bregdetare MBETET ne MBIZOTERIMIN e motit te kthjellet.

Mesdita me vranësira, por mos i prishni planet e fundjavës

Temperaturat e ajrit do te ulen ne mengjes, POR rriten ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 36°C.

Era do te fryjë me shpejtesi 30 km/h nga drejtimi Verior – Veriperendimor duke krijuar ne det dallgëzim 2 balle.