Moti

Merre xhaketën me vete! Mesdita sjell ulje të temperaturave

Merre xhaketën me vete! Mesdita sjell ulje të temperaturave

Sipas MeteoAlb: Territori shqiptar mbetet në mbizotërimin e motit të vranët përgjatë gjithë ditës, duke sjelle reshje te izoluara shiu në pjesën më te madhe te vendit. POR herë pas here parashikohet të ketë dhe intervale të shkurtra kthjellimesh, të cilat më të shpeshta do të jenë në orët e para të ditës.

Merre xhaketën me vete! Mesdita sjell ulje të temperaturave

Temperaturat e ajrit do të rriten lehte në mëngjes, POR mesdita sjell renie te tyre duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 30°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 40 km/h kryesisht nga drejtimi Verior duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.