Moti

Merre çadrën me vete se ka shi dhe sot

Merre çadrën me vete se ka shi dhe sot

Sipas MeteoAlb: Vendi yne ne pjesen me te madhe PARAQITET me kthjellime dhe vranesira kalimtare te cilat me te dukshme do te jene gjate oreve te mesdites, duke rrezikuar reshje te pakta dhe te izoluara shiu ne zonat malore dhe pjeserisht qendrore. POR mbremja permireson motin dhe ne keto zona.

Merre çadrën me vete se ka shi dhe sot

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 33°C.

Era do te fryjë me shpejtesi 40 km/h nga drejtimi Verior - Veriperendimor duke krijuar ne det dallgëzim mbi 3 balle.