Moti

Kur do të pushojë shiu?

Kur do të pushojë shiu?

Sipas MeteoAlb: Deri ne oret e mesdites Shqiperia MBETET me rreshje shiu me intensitet mesatar dhe lokalisht te lart. POR duke ardhur oret e pasdites dhe mbremjes kemi dobesim te rreshjeve dhe permiresim gradual te kushteve te motit gjate nates.

Kur do të pushojë shiu?

Temperaturat e ajrit do te ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 14°C.

Era do fryjë mesatarisht me shpejtesi 45 - 50 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar ne det dallgëzim mbi 4 ballë.