Moti

Kthjellime dhe vranësira, temperaturat do të shkojnë deri në 19°C

Kthjellime dhe vranësira, temperaturat do të shkojnë deri në

Sipas MeteoAlb: Vendi ynë MBETET në dominimin e kushteve të qëndrueshme

atmosferike, KU parashikohet që të kemi kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash.

Vranësirat më të theksuara do të jenë në zonat Verilindore të Shqipëris gjatë orëve të

pasdites. Ndërsa bregdeti dhe zona e ulët do të jenë me kthjellime dhe vranësira të

pakta, KU më të dukshme do të bëhen në pjesën e dytë të ditës.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore

nga 1°C deri në 19°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi

Verior – Verilindor duke sjell dallgëzim 3 ballë.

Kthjellime dhe vranësira, temperaturat do të shkojnë deri në

Tiranapost.al