Moti

Kthjellime dhe vranësira, por zbutet ndjeshëm i ftohti

Kthjellime dhe vranësira, por zbutet ndjeshëm i ftohti

Sipas MeteoAlb: Pjesa e pare e dites do te jete me kthjellime te pakta dhe vranesira te cilat do te gjenerojne reshje ne territor. POR parashikohet qe ne pjesen e dyte te dites te kemi permiresim te lehte dhe gradual te kushteve te motit.

Kthjellime dhe vranësira, por zbutet ndjeshëm i ftohti

Temperaturat e ajrit do te VIJOJNE te ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -4°C deri në 11°C.

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtesi 65 km/h nga drejtimi Jugperendim duke krijuar dallgëzim 6 ballë.