Moti

Kthjellime dhe vranësira përgjatë gjithë ditës, por pa shi

Kthjellime dhe vranësira përgjatë gjithë ditës, por pa

Sipas MeteoAlb: VIJON prezente qendra anticiklonare mbi Ballkan duke kushtëzuar në Shqipëri kthjellime dhe vranësira të shpeshta në zonat bregdetare. Ndërsa në dy skajet Veriperëndim dhe Jugperëndim të vendit vranësirat do të jenë disi më të dukshme, duke rrezikuar shira të dobët dhe lokale.

Kthjellime dhe vranësira përgjatë gjithë ditës, por pa

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, POR do të rriten lehte në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 25°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi Jugor duke sjell në det dallgëzim 4 ballë.