Moti

Moti i ngrohtë, por me shi në disa zona

Moti i ngrohtë, por me shi në disa zona

Sipas MeteoAlb: Territori shqiptar do të jetë në zonat Jugore dhe pjesërisht Qëndrore me vranësira të cilat do të krijojnë mundësi rreshje afatshkurtra dhe të izoluara. NDERSA zonat perëndimore dhe Veriore te vendit tonë PARAQITEN me kthjellime dhe kalime vranësirash.

Moti i ngrohtë, por me shi në disa zona

Temperaturat e ajrit do te MBETEN kostante ne mengjes, POR rriten ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 32°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Verior – Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim mbi 3 ballë.