Moti

Java nis me mot të kthjellët!

Java nis me mot të kthjellët!

Sipas MeteoAlb: Zhvillimi i një qëndre të presioni të larte atmosferik mbi Ballkanin perëndimor do të diktoje mot të kthjellët dhe kalime të pakta vranësirash në vendin tonë, KU deri në orët e pasdites pritet që kthjellimet të jenë dominante në pjesën më të madhe të vendit. POR në orët vijuese vranësirat do të shtrihen në të gjithë territorin.

Java nis me mot të kthjellët!

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 28°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 35 km/h kryesisht nga drejtimi Jugor Jugperëndimor duke sjell në brigjet e detare dallgëzim 3 ballë.