Moti

Java nis me diell dhe e ngrohtë. Temperaturat mbi 30 gradë

Java nis me diell dhe e ngrohtë. Temperaturat mbi 30 gradë

Sipas MeteoAlb: Vijon rritja e vlerave Barike duke kushtëzuar mot të kthjellët në pjesën më të madhe të vendit. Perjashtim bëjnë zonat malore pergjatë kufirit lindor, ku do të ketë kalime vranësirash të lehta. Parashikohet që pasditja dhe nata të mbeten nën ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare.

Java nis me diell dhe e ngrohtë. Temperaturat mbi 30 gradë

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, NDERSA mesdita do të ruajë vlera konstante të tyre duke u luhatur nga 12°C deri në 31°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h kryesisht nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.