Moti

Java nis e nxehtë, por me temperatura tipike të verës

Java nis e nxehtë, por me temperatura tipike të verës

Sipas MeteoAlb: Pjesa e pare e dites do te sjell ne vend MBIZOTERIM te motit te kethjellet. NDERSA pjesa e dyte e dites parashikohet te kete kalime vranesirash te pakta dhe te perkohshme pergjate zonave malore, POR nuk do te krijojne mundesi per reshje.

Java nis e nxehtë, por me temperatura tipike të verës

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes dhe ne mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 16°C deri në 37°C.

Era do te fryje e lehte dhe mesatare me shpejtesi 35 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar ne det dallgëzim 3 balle.