Moti

Java nis e nxehtë me temperatura deri në 39 gradë

Java nis e nxehtë me temperatura deri në 39 gradë

Sipas MeteoAlb: Territori shqiptar ne oret e para te dites do te jete ne dominimin e kthjellimeve dhe vranesirave te pakta ne zonat malore. POR mesdita i ben me te dukshme vranesirat, te cilat do te sjellin rreshje afat shkurtra dhe te pakta ne zonat Veriore. NDERSA mbremja permireson motin dhe ne keto zona.

Java nis e nxehtë me temperatura deri në 39 gradë

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 39°C.

Era do te fryjë me shpejtesi 45 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar ne det dallgëzim 3 - 4 balle.