Moti

Java nis e nxehtë me temperatura deri në 36 gradë

Java nis e nxehtë me temperatura deri në 36 gradë

Sipas MeteoAlb: Zonat Bregdetare dhe te uleta do te jene ne MBIZOTERIMIN e kthjellimeve. NDERSA ne zonat malore do te kete kalime vranesirash te cilat do te gjenerojne reshje te karakterit lokal. POR mbremja largon vranesirat nga zonat malore duke bere qe moti i qendrueshem te jete dominues ne te gjithe territorin Shqipetar.

Java nis e nxehtë me temperatura deri në 36 gradë

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes dhe ne mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 36°C.

Era do te fryje me shpejtesi deri ne 33 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar ne det dallgëzim 2 - 3 balle.