Moti

I nxehti afrikan arrin kulmin. Temperatura rekord sot

I nxehti afrikan arrin kulmin. Temperatura rekord sot

Sipas MeteoAlb: Vendi yne VIJON te jete ne prezencen e valeve te te nxehtit Afrikan, i cili ka sjell temperatura shume te larta. Gjithashtu MBETEN dominuese kthjellimet ne pjesen me te madhe te territorit, POR ne zonat malore do te kete here pas here ndonje vranesire te lehte dhe kalimtare.

I nxehti afrikan arrin kulmin. Temperatura rekord sot

Temperaturat e ajrit do te MBETEN konstante ne mengjes, POR VIJOJNE te rriten ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 20°C deri në 43°C.

Era do te fryjë me shpejtesi mbi 35 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar ne det dallgëzim 3 balle.