Moti

I ftohti Siberian zbutet në mesditë

I ftohti Siberian zbutet në mesditë

Sipas MeteoAlb: Qarkullimi i masave ajrore Siberiane do te ndikojne kushtet e motit ne vendin tone duke bere qe kthjellimet dhe vranesirat e lehta te jene dominante. Oret e pasdites VIJOJNE ne ndikimin e motit te kthjellet dhe te ftohte ne te gjithe territorin e vendit.

I ftohti Siberian zbutet në mesditë

Temperaturat e ajrit do te rriten me 2 - 3 grade në oret e mëngjesit, po ashtu edhe mesdita sjelle rritje te tyre duke luhatur vlerat ditore nga -14°C deri në 8°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Lindor- Verilindor duke krijuar në det dallgëzim te ulet.