Moti

I ftohti Polar pushton Shqipërinë

I ftohti Polar pushton Shqipërinë

Sipas MeteoAlb: I ftohti Polar ka perfshire territorin shqiptar, duke bere qe te kemi alternime kthjellimesh dhe vranesirash gjate paradites. NDERSA mesdita dhe mbremja i bejne me te dukshme vranesirat, duke krijuar mundesi per reshje ne zonat Jugore.

I ftohti Polar pushton Shqipërinë

Temperaturat e ajrit do te VIJOJNE te ulen ndieshem në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -10°C deri në 7°C.

 

Era fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 40 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar dallgëzim 3 - 4 ballë.