Moti

I ftohtë i acartë. Vazhdon ulja e temperaturave në të gjithë vendin

I ftohtë i acartë. Vazhdon ulja e temperaturave në të

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditë do të jetë në dominimin e kthjellimeve dhe kalimeve të pakta të vranësirave, KU më të dukshme do të jenë në zonat malore. POR në pjesën e dytë të ditës vranësirat do të bëhen më të dukshme duke sjellë reshje të pakta dëbore në zonat Veriore dhe Juglindore të vendit tonë.

I ftohtë i acartë. Vazhdon ulja e temperaturave në të

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -12°C deri në 8°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Verior - Verilindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë.