Moti

Gushti nis me temperatura të larta: Tirana dhe tre qytete të tjera mbi 40 gradë

Gushti nis me temperatura të larta: Tirana dhe tre qytete të tjera mbi

Sipas MeteoAlb: Kushtet e qendrueshme atmosferike do te sjellin DOMINIM te kthjellimeve ne vendin tone, POR vetem ne zonat malore priten vranesira te lehta dhe te perkohshme. Po ashtu temperaturat e larta do te VIJOJNE te jene prezente ne Shqiperi.

Temperaturat e ajrit do te MBETEN konstante ne mengjes, POR do te rriten ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 41°C.

Era do te fryjë me shpejtesi 45 km/h nga drejtimi Jugperendimor duke krijuar ne det dallgëzim mbi 3 balle.

Gushti nis me temperatura të larta: Tirana dhe tre qytete të tjera mbi

*Tiranapost.al