Moti

Fundjava vjen më e ftohtë dhe me mjegull

Fundjava vjen më e ftohtë dhe me mjegull

Fundjava pritet të jetë nën ndikimi kushteve atmosferike të qendrueshme por më të ftohta.

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare kryesisht përgjatë relieveve malore.

Mjegulla e dendur do të jetë prezente në orët e mëngjesit përgjatë zonave luginore.

Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-8m/s, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 12m/s.

Fundjava vjen më e ftohtë dhe me mjegull

Fundjava vjen më e ftohtë dhe me mjegull

Tiranapost.al