Moti

Fundjava do të mbyllet me diell. Shiko tabelën e temperaturave për sot dhe nesër

Fundjava do të mbyllet me diell. Shiko tabelën e temperaturave

Sipas MeteoAlb: Moti i qendrueshem vijon te sjelle ne pjesen e pare te dites kthjellime dhe vranesira te lehta pergjate shtrirjes Lindore. Ndersa ne pjesen e dyte te dites vranesirat do te shfaqen ne te gjithe territorin, ku me te dukshme do te jene ne zonat malore.

Fundjava do të mbyllet me diell. Shiko tabelën e temperaturave

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 32°C.

Era do te fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 35 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar dallgëzim 3 balle.