Moti

Ftohtë, por ditë pa reshje sot

Ftohtë, por ditë pa reshje sot

Sipas MeteoAlb: Masat ajerore te ftohta me origjin nga EuropaVerilindore te cilat kane perfshire vendin tone, do te diktojne mot te kthjellet dhe vranesira te lehta. POR here pas here vranesirat e pakta do te krijojne mundesi per reshje debore ne skajin Veriore dhe Juglindor.

Ftohtë, por ditë pa reshje sot

Temperaturat e ajrit do te ulen në mëngjes, POR rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -17°C deri në 5°C.

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtesi 55 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar dallgëzim 5 ballë.