Moti

Ftohtë dhe dëborë në disa zona

Ftohtë dhe dëborë në disa zona

Sipas MeteoAlb: Territori shqiptar deri në orët e pasdites parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta, KU më të theksuara vranësirat do të jenë në zonat malore. POR në orët në vijim vranësirat do të shtohen në vend, të cilat më të dukshme do të jenë në zonat Jugore, duke sjellë në Juglindje momente të shkurtra me flokë dëbore.

Ftohtë dhe dëborë në disa zona

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -5°C deri në 12°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjell në det dallgëzim mbi 4 ballë.