Moti

Freskohet moti sot, tabela me zonat ku pritet të bjerë shi

Freskohet moti sot, tabela me zonat ku pritet të bjerë shi

Sipas MeteoAlb: Vendi yne ne pjesen me te madhe do te jete ne dominimin e kthjellimeve dhe vranesirave te pakta gjate paradites. POR mesdita dhe pasditja do te shtojne vranesirat, KU pjeserisht ne zonen e ulet dhe malore do te krijohen mundesi per reshje te izoluara. POR mbremja rikthen motin e qendrueshem.

Temperaturat e ajrit do te VIJOJNE te ulen ne mengjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 35°C.

Era do te fryjë e lehte dhe mesatare me shpejtesi 40 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar ne det dallgëzim deri ne 3 balle.

Freskohet moti sot, tabela me zonat ku pritet të bjerë shi

*Tiranapost.al.