Moti

Freskohet moti, largohet i nxehti afrikan

Freskohet moti, largohet i nxehti afrikan

Sipas MeteoAlb: Vendi yne ne pjesen e pare te dites do te jete me kthjellime ne pjesen me te madhe te territorit dhe kalime te lehta vranesirash ne zonat malore. POR ne pjesen e dyte te dites vranesirat do te behen me te dukshme duke krijuar mundesi per reshje te pakta ne VeriLindje te Shqiperise.

Freskohet moti, largohet i nxehti afrikan

Temperaturat e ajrit do te VIJOJNE te ulen ne mengjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 37°C.

Era do te fryjë e lehte dhe mesatare me shpejtesi 45 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar ne det dallgëzim mbi 3 balle.